Coworking

Ortak ofis alanları olarak da tanımlanan coworking alanları bir çalışanın iş sürecinde ihtiyacı olabilecek temel araç ve gereçleri sunduğu gibi coworking hizmeti veren firmalar çalışanlara ek hizmetler de sunabiliyor.  Marasium sizlere keyifli bir açık çalışma ortamı sunarken, bistromuz sıcak ve soğuk içecekler ile çalışma ortamınızı keyifli hale getiriyor.

Coworking Alanlarını Kimler Kullanır?

Coworking alanları farklı sektörden ve birimden çalışanları aynı çatı altında buluşturuyor. Coworking alanlarını kullananların genel sınıflandırması şu şekilde yapılabilir:

  • Serbest Çalışan: İş süreçleri yürüten serbest çalışanlar herhangi bir şirkete bağlı olmadıkları için bu çalışanlara ait belirli bir çalışma ortamı da sunulmuyor. Ancak, verimlilik sağlamak adına bir çalışma ortamına ihtiyaç duyan serbest çalışanlar coworking alanlarından faydalanabiliyorlar.
  • Girişimciler: Yeni bir girişimde bulunma planı olan kişilerin gerekli çalışmaları yürütmek için coworking alanlarını tercih edebileceği gibi girişimi için farklı sektörlerden şirket, şirket çalışanı veya yatırımcı ile iletişim ağı oluşturabilmek için de coworking alanlarını tercih edebiliyor. Ayrıca, girişimini başlatmak için gerekli olan fiziki iş ortamının maliyetlerinden kaçınmak isteyen girişimciler de coworking alanlarını tercih edebiliyor.

  • Şirketler: İş modeli olarak özellikle uzaktan çalışma modelini tercih eden şirketler çalışanları için coworking alanlarını tercih edebiliyor. Ayrıca, coworking alanlarını tercih eden şirketler fiziki çalışma ortamında ortaya çıkan maliyetlerden de tasarruf edebiliyorlar. Bununla birlikte, belirli iş süreçleri için ihtiyaçları olabilecek diğer sektörlerden şirketler veya çalışanlar ile iş ağının daha hızlı bir şekilde oluşturabiliyorlar.

 

Coworking Avantajları

Coworking alanlarını kullananlar için hem operasyonel hem de finansal açıdan çeşitli avantajlar bulunuyor. Coworking alanlarının sağladığı bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • İletişim Ağı Fırsatları: Farklı yetenek ve uzmanlıklara sahip kişiler coworking alanlarında iletişim ağlarını genişletme ve birbirleriyle çalışma fırsatlarını bulabiliyorlar.

  • Ekstra Seçenekler: Coworking alanları çalışanların ihtiyaçlarına göre seçim yapabileceği günlük, haftalık, aylık ve yıllık sürelerde hizmet alma seçeneklerini sunuyor.

  • Düşük Maliyet: Ofis kurulumu, kurulan ofisin giderleri ve iş süreçleri için gereken diğer ofis ihtiyaçları bulunuyor. Coworking alanlarında çalışanların ise bu maliyetlerin hiçbirini düşünmesine gerek kalmıyor.

  • Prestij: Coworking hizmeti ile sunulan çalışma ortamlarının bulunduğu lokasyonlar çalışanlara ek bir prestij kazandıracak nitelikte oluyor. Ayrıca, çalışanlar coworking hizmeti sunan kuruluşların farklı lokasyonlarındaki çalışma ortamlarından da faydalanabiliyor.
Görüntüler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.